Квіткові
Представники цього виду поширені майже скрізь на земній кулі: у лісах, на полях і луках, у садах, на водоймах і у горах. Вони займають панівне становище.
Всі квіткові рослини мають корінь, стебло, листки, квітки, плоди з насінням. Серед них є дерева, кущі, трав'янисті рослини.
Квіткові рослини виділяють кисень, необхідний для життя, а також накопичують у своїх плодах поживні речовини, які вживають тварини і люди. Квіткові рослини найпоширеніші на Землі.
Хвойні мають корінь, стебло, листки-хвоїнки, схожі на голки. Квітів і плодів немає. Розмножуються хвойні насінням, яке дозріває в шишках.
Деревина хвойних є цінним будівельним матеріалом. У хвойних і мішаних лісах корисне цілюще повітря. Насіння хвойних вживають у їжу, а хвоя має лікарські властивості.
Ялина Ялівець Сосна
Папороті
Папороті можна легко впізнати за гарним листям, схожим на великі пера. Крім листків, у папороті є коріння і стебло. Квіток, плодів і насіння у них немає. Розмножуються папороті за допомогою спор, що утворюються на нижній стороні листка. Зростають у лісах, на затінених галявинах.
Різні види папоротей споживають тварини. Люди використовують папороть для отримання ліків, для озеленення парків, кімнат.
Різні види папоротей споживають тварини. Люди використовують папороть для отримання ліків, для озеленення парків, кімнат.
Хвощі
Хвощі багаторічні трав’янисті рослини. Мають корінь, стебло, листки. Квіток, плодів і насіння хвощі не мають. Розмножуються вони, як і папороті, спорами, що утворюються у спороносних колосках. Хвощі зростають у лісах, на полях, луках.
Використовуються для виготовлення ліків, для отримання сіро-жовтої фарби. Можуть бути отруйними.
Мохи
Мохи — невеличкі рослини, що підносяться лише на кілька сантиметрів над землею або стеляться по її поверхні.Мохи зростають у вологих місцях; у лісах, на болотах, стовбурах дерев, камінні.
У них є дрібні листки, які густо вкривають стебло. Кореня, квітки і насіння немає. На верхівці стебла мохів є коробочка, в якій утворюються дрібні коричневі спори. Коли вони дозрівають, то висипаються з коробочок, потрапляючи на вологий ґрунт, проростають й утворюють нові рослини.
Мохи можуть утворювати суцільні зелені покриття, які сприяють зволоженню грунту. Використовується у медицині.
Водоростей у морях і океанах дуже багато. Вони постачають нашій планеті кисень, який виробляють у процесі живлення. Він розчиняється у воді, ним дихають всі рослини і тварини водойм, а також виділяється у повітря, і ним дихають усі живі організми. Водорості – цінний корм для мешканців водойм.
Комментариев нет:
Отправить комментарий